
08:45, Сьогодні
Надійне джерело
Церковне свято 25 квітня: вшанування святого апостола Марка та ікони "Живоносне джерело"
Що святкують 25 квітня за новим стилем
25 квітня (8 травня за старим стилем) православна церква вшановує святого апостола і євангеліста Марка, а також святкує пам'ять ікони Божої Матері "Живоносне джерело".
День пам'яті святого апостола Марка
Святий Марк народився в Єрусалимі й був сподвижником апостолів Петра та Павла. Його дім знаходився поблизу Гефсиманського саду, що дозволяло йому бути свідком молитов Ісуса Христа. Після Вознесіння Господнього учні збиралися та молилися у домі Марка.
Марк був одним з 70-ти апостолів, покликаних Христом для проповіді. Він подорожував по різних країнах і в 62-63 роках написав Євангеліє від Марка. Крім того, він заснував Олександрійське християнське училище в Єгипті, ставши першим єпископом Олександрії. Його мученицька смерть настала після того, як язичники захопили його і кинули до в'язниці. Святий Марк був похований в Олександрії, а пізніше його мощі перенесли до Венеції в собор святого Марка в 820 році.
Світла п'ятниця та пам'ять ікони "Живоносне джерело"
25 квітня є п’ятим днем Великоднього тижня — Світлою п’ятницею. Цього дня відбуваються святкові богослужіння в храмах, а також відзначають пам'ять ікони Божої Матері "Живоносне джерело". За церковними переказами, один сліпий чоловік попросив води у воїна на ім'я Лев. Той вирушив на пошуки, але не міг знайти джерело. І тоді Богородиця вказала йому місце. Лев наклав на очі сліпого воду з цього джерела, і той прозрів. Згодом воїн Лев став імператором і наказав очистити джерело, а поруч з ним побудувати храм.
На іконі "Живоносне джерело" Богородиця зображена з немовлям Христом над колодязем або чашею. Святкування встановлено в пам'ять про відродження константинопольського храму "Живоносне джерело" та чудеса, що сталися там.
Прикмети на 25 квітня
Сьогодні можна спостерігати такі народні прикмети:
Якщо погода ясна — очікується спекотне літо.
Якщо зозуля кукує — до тепла.
Якщо яблуня не зацвіла до цього дня, то яблук в цьому році не буде.
Теплий вечір і зоряне небо пророкують хороший урожай хліба.
Дощ у цей день обіцяє багатий урожай та багато молока у корів і кіз.
Що не можна робити 25 квітня
У цей святковий день Церква не схвалює сварки, чвари, жадібність, заздрість і лінь. Крім того, за народними прикметами, вважається, що не можна пліткувати — це може призвести до негативних змін у житті. Також важливо бути обережним із тим, що говорите.
Що можна робити 25 квітня
Цього дня віруючі моляться святому Марку за міцний шлюб, гарний урожай та дощ. Народна віра стверджує, що святий Марк володіє ключами від весняного дощу, тому його можна просити про дощ. Також до ікони "Живоносне джерело" звертаються з проханням позбавити від шкідливих звичок та зцілити фізичні і душевні недуги.
25 квітня, який ще називають "Прощеним днем", ідеальний для того, щоб попросити вибачення у всіх, з ким були розбіжності. Кажуть, що примирення з ворогами на цей день призведе до забуття всіх старих образ.
За традицією, наші предки у цей день готували відвар кропиви та окроплювали ним будинок, щоб позбутися витівок нечисті. Чим більше ви віддасте, тим більше до вас повернеться.
Хто відзначає іменини 25 квітня
Згідно з церковним календарем, сьогодні іменини святкують:
Василь
Марк
Сергій
Цей день є чудовою можливістю для очищення душі, примирення та звернення до святих за допомогою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...